Usługi specjalne

Logistyka i pakowanie
Dla branży spożywczej
Dla branży budowlanej
Transport wodny, powietrzny i kolejowy
Magazynowanie towarów
Import Export Azja, Ameryka
Transport intermodalny
Logistyka

Usługi logistyczne Atlantis obejmują swoim zasięgiem całą Europę. Zapewniamy perfekcyjne dopasowanie terminów odbioru, magazynowania i dostarczenia ładunków, a także organizację warunków technicznych, prawnych i formalnych, niezbędnych do pomyślnej realizacji zlecenia.


Organizacja transportu w tunelach drogowych

Obsługa przewozu ładunków na trasach, na których pewne odcinki trzeba pokonać tunelami drogowymi, wymaga wniesienia dodatkowych opłat, a także spełnienia restrykcyjnych warunków bezpieczeństwa. W Atlantis stale organizujemy przewozy tunelami drogowymi, dlatego gwarantujemy naszym Klientom, że przewóz powierzonych przez nich ładunków na tego typu trasach odbywać się będzie bez zakłóceń.

 

Zarządzanie środkami załadowczymi

Większość zleceń realizowanych przez Atlantis dotyczy transportu ładunków na długich trasach, ale w naszej ofercie znajduje się także szczególna usługa, skierowana do przedsiębiorców, którzy chcą zminimalizować koszty pakowania ładunków. Ułatwiamy im to dzięki sprawnemu zarządzaniu opakowaniami zwrotnymi. Palety i inne, standaryzowane opakowania, wypożyczane na czas transportu, wracają z powrotem do Atlantis lub współpracujących z nami przewoźników, dzięki czemu nasi Klienci nie muszą angażować środków w zakup i magazynowanie własnych palet.

Usługa skierowana jest do przedsiębiorstw z branży spożywczej. Mamy doświadczenie w organizacji przewozu ładunków w temperaturze kontrolowanej, znamy także wymogi, dotyczące dostaw produktów żywnościowych. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom logistycznym, produkty, które dostarczamy są świeże i tak dobrej jakości, jak w chwili ich załadunku.
W naszym zespole znajdują się osoby wyspecjalizowane w przewozie ładunków o wysokim tonażu, a także niestandardowych gabarytach – w tym również maszyn i urządzeń. Dzięki własnej flocie i współpracy z zaufanymi przewoźnikami jesteśmy w stanie spełnić wszelkie Państwa oczekiwania w zakresie transportu ponadnormatywnego.
Transport lotniczy

Transport lotniczy pozwala nam przekraczać granice Europy. Zasięg usług dostarczania ładunków drogą powietrzną obejmuje cały świat. Dzięki współpracy z najlepszymi przewoźnikami dbamy o najwyższy poziom bezpieczeństwa, a także znacząco redukujemy koszty, czyniąc tę usługę opłacalną dla Państwa.

 

Transport morski

W wielu przypadkach to właśnie transport wodny, a nie powietrzny lub lądowy, okazuje się najprostszym i najtańszym sposobem na dostarczenie ładunku do odbiorcy. Dzięki współpracy z armatorami i agencjami morskimi, dostarczamy ładunki od Państwa lub do Państwa firmy z dowolnego miejsca na świecie. Jednocześnie sami zajmujemy się pełną obsługą prawną, formalną i organizacyjną zlecenia. Dodatkową zaletą transportu morskiego jest jego najczęściej zdecydowanie niższy koszt, w porównaniu z innymi formami przewozu.

 

Transport kolejowy

Transport kolejowy realizowany przez Atlantis obejmuje teren Polski i całej Europy. Dzięki umowom z przewoźnikami, możemy dotrzeć do dowolnej stacji towarowej lub osobowo-towarowej, najbliżej miejsca docelowego. Zapewniamy także załadunek i rozładunek towarów, przewożonych pociągiem.

Dzięki naszej ofercie magazynowania, przechowywanie towarów zamienia się z wymagającego przedsięwzięcia – w wygodną usługę. To także znakomity sposób na obniżenie kosztów. Przejmując od naszych Klientów wszelkie kwestie związane z magazynowaniem towarów, dbamy o odpowiednie warunki przechowywania ładunku, a także o jego właściwe oznakowanie.
Zapewniamy kompleksową opiekę nad procedurami związanymi z importem i eksportem, a także pełną obsługę spedycyjną i logistyczną przewozów ładunków do- i z krajów Azji oraz obu Ameryk. Nadzorujemy cały proces dostarczania towarów od chwili ich nadania aż do odbioru ładunków w miejscu docelowym. Obsługę importu i eksportu możemy połączyć z usługą magazynowania.
Jeśli w celu dostarczenia ładunku do miejsca docelowego trzeba użyć więcej niż jednego środka transportu – gwarantujemy profesjonalną i w pełni ekonomiczną organizację przewozu, bez przeładunków. Usługa transportu intermodalnego prowadzona jest w Atlantis przez najlepszych specjalistów, dzięki czemu nawet najbardziej skomplikowane zlecenia realizowane są szybko i sprawnie. Współpraca z wieloma zaufanymi przewoźnikami sprawia, że w przewozie towarów możemy skorzystać z dowolnych form transportu lądowego, lotniczego i morskiego.